دامنه

با ثبت و خرید دامنه ویترین کسب‌وکارتان را آنلاین کنید

نام دامنه خود را انتخاب کنید

ثبت دامنه

دامین، برند شما در فضای مجازی است. شما در اینترنت با نام دامین خود شناخته خواهید شد و هر بازدیدکننده با استفاده از نام دامین شما می تواند وب سایت شما را مشاهده کند. شما برای استفاده از نام دامین دلخواه خود می بایست ابتدا آنرا برای مدت مشخصی ثبت کنید. پس از اینکه دامین به نام شما ثبت شد، در طول مدت دوره ثبت، امکان استفاده از آن تنها برای شما امکان پذیر است

نام دامین چیست؟

اولین قدم برای حضور کسب‌و‌کارها در فضای مجازی با انتخاب یک نام دامین عالی، و سپس اقدام به ثبت و خرید دامنه شروع می‌شود. نام دامنه آدرس وب‌سایت شماست که افراد برای دیدن وب‌سایت شما در نوار URL مرورگر تایپ یا آنرا جستجو می‌کنند. به زبان ساده اگر وب‌سایت شما یک خانه باشد، نام دامنه آدرس آن خانه خواهد بود. نام دامنه می‌تواند ترکیبی از حروف و اعداد باشد و در ادامه پس از نقطه (Dot) شامل پسوند می‌باشد.

خرید دامنه ir ملی

هر کشوری پسوند ملی خاص خود را دارد که با عنوان دامنه سطح بالا کد کشوری (ccTLD) شناخته می‌شود. ccTLDها شامل فقط دو حرف هستند که مشخص کننده آن کشور خاص می‌باشند. دامنه‌‌های ملی ایران با پسوند منتهی به ‎.ir و .ایران توسط وب رمز در مرکز ایرنیک (سازمان تحقیقات فیزیک نظری) به ثبت می‌رسد.

دامنه بین‌المللی

دامنه سطح بالا (TLD) آخرین بخش از نام دامنه شما است و بعد از آخرین نقطه (Dot) قرار دارد. از آنجا که این عبارت در انتهای نام دامنه قرار دارد به عنوان پسوند دامنه شناخته می‌شود. هر کدام از این پسوندها کاربرد خاصی دارد، بعنوان مثال پسوند com. مخفف commercial به معنای تجاری است. با خرید دامنه com، دامنه شما به‌صورت webramz.com و محتوای آن شامل اهداف تجاری خواهد بود.

انتقال دامنه

آیا قبلاً دامنه‌ای را در شرکت دیگری ثبت کرده‌اید و تمایل دارید به وب‌رمز منتقل نمایید. انتقال دامنه شما به شرکت وب‌رمز کاملا رایگان است. فرآیند انتقال دامنه بسیار ساده است و این در حالی است که باعث قطعی وب‌سایت شما نمی‌شود.

تمدید دامنه

تا آخرین روز انقضای دامنه خود منتظر نمانید که دامنه‌های ارزشمند خود را تمدید کنید. نام دامنه خود را می‌توانید در هر لحظه تمدید کنید، همچنین تمدید دامنه در زمان تخفیفات ویژه وب‌رمز، راهی عالی برای صرفه‌جویی و تمدید دومین با بهترین است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حداقل ۷ روز قبل از انقضاء دامنه خود را تمدید کنید.