6 نکته مهم در سئو داخلی سایت

6 نکته مهم در سئو داخلی سایت

 

سئو داخلی سایت ، به بهینه سازی مطالب و محتوای سایت برای کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو گفته می شود.
در سئو داخلی سایت ، تمام تمرکز شما باید روی بهینه سازی حداکثری محتوای سایت باشد و سعی کنید سئوی مطالب سایت خود را، به بهترین شکل ممکن انجام دهید.
 

چرا سئو داخلی؟

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا باید روی سئو داخلی سایت خود کار کنید و اصلا سئو داخلی چقدر می تواند در کسب رتبه ی وبسایت موثر باشد.
تجربه ثابت کرده است تمرکز و سرمایه گذاری روی سئو داخلی سایت ، خیلی موثر تر و پربازده تر از سئو خارجی خواهد بود و در کسب رتبه ی وبسایت شما، تاثیر بیشتری خواهد داشت، بگذارید این موضوع را با مثالی برایتان توضیح بدهیم.
فرض کنید شما یک مغازه ی خالی داشته باشید، آیا تبلیغ کردن برای یک مغازه ی خالی کاری عاقلانه است؟ اگر برای مغازه ی خالی خود تبلیغ کنید، شاید افرادی از روی کنجکاوی به سراغ مغازه ی شما بیایند اما به محض اینکه ببینند شما محصولی برای فروش ندارید مغازه را ترک می کنند و دیگر به آن بر نمی گردند.
اما حالا فرض کنید شما در همان مغازه محصولاتی را برای فروش داشته باشید و برای همان محصولات تبلیغ کنید.
مطمئنا در این حالت افرادی به مغازه ی شما خواهند آمد و تعدادی از آنها نیز مشتریان وفادار شما خواهند شد.
دقیقا رابطه ی بین سئو داخلی و سئو خارجی نیز به همین شکل است.
شما باید مطالب یا محصولات مرتبطی را در وبسایت خود داشته باشید و پس از اینکه روی سئو داخلی سایت خود کار کردید، به بهینه سازی سئو خارجی سایت خود بپردازید تا بتوانید مشتریان یا بازدیدکنندگان وفاداری را جذب کنید.

سئو داخلی و تولید محتوا

شاید بتوانیم بگوییم مهمترین بخش در سئو داخلی، تولید محتوا و بهینه سازی همان محتوا است.
در سئو داخلی شما باید برای وبسایت خود محتوای دست اول و غیرکپی را تولید کنید و این محتوا را مطابق با کلمات کلیدی مهم در کسب و کار اینترنتی خود، بهینه سازی کنید تا بتوانید با آن ورودی های خوبی را از طریق موتورهای جستجو دریافت کنید.
در ادامه ما نکاتی را در مورد بهینه سازی داخلی به شما معرفی می کنیم و هرکدام از نکات گفته شده را، در آینده به صورت مفصل در یک مطلب جداگانه توضیح خواهیم داد و به صورت کامل تشریح می کنیم.

6 نکته مهم در سئو داخلی سایت

1- بهینه بودن نحوه آدرس دهی صفحات:
سئو داخلی سایت

یکی از نکات مهم در بهینه سازی داخلی، استفاده از آدرس یا url بهینه برای صفحات وبسایت است.
آدرس صفحات وبسایت شما، باید کوتاه و خوانا باشد و البته باید تا حد امکان کلمه ی کلیدی موردنظر خود را در آدرس هر صفحه یا مطلب، به کار ببرید.
 

2- بهینه سازی تگ های هدینگ
سئو داخلی سایت

استفاده از تگ های هدینگ H1 تا H6، می تواند به بهینه تر شدن مطالب وبسایت شما، کمک بسیار زیادی نماید.
البته اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس و افزونه ی yoast seo استفاده می کنید، به شما برای استفاده از این تگ ها هشدار خواهد داد، اما بدنیست نکاتی را در مورد نحوه ی استفاده از این تگ ها بدانید.

  • تگ H1: تگ H1 بزرگترین تگ از خانواده ی تگ های هدینگ است و معمولا برای عنوان مطالب، از این تگ استفاده می شود، باید دقت کنید که در هرصفحه حتما باید یک تگ H1 وجود داشته باشد و استفاده از تعداد بیشتری از این تگ، کار مناسبی نیست.
  • تگ H2: تگ H2 دومین تگ از خانواده ی هدینگ است که بیشتر برای زیرعنوان ها کاربرد دارد و می توانید زیرعنوان های مطلب خود را، با استفاده از این تگ بهینه کنید.
  • تگ H3 تا H6: تگ های H3 تا H6، از اهمیت کمتری نسبت به تگ های H1 و H2 برخوردارند و استفاده از آنها در مطالب بسیار کمتر است، اما می توانید از آنها نیز در استانداردسازی مطالب خود استفاده کنید.
این مطلب هم می تواند برایتان مفید باشد:
اهمیت محتوا در کسب و کار اینترنتی

3- کلمه کلیدی در ابتدای پاراگراف اول:
سئو داخلی سایت

یکی دیگر از نکات مهم در سئو داخلی، استفاده از کلمه کلیدی اصلی در ابتدای پاراگراف اول است.
اگر بخواهیم به صورت اصولی بگوییم، باید کلمه ی کلیدی اصلی خود را، در 100 کلمه ی اول هر محتوا به کار ببرید تا محتوای بهینه تری داشته باشید.
 

4- لینک خارجی معتبر:
سئو داخلی سایت

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که موتورهای جستجو مانند گوگل، چطور می توانند متوجه شوند محتوای شما در چه موردی است.
همانطور که می دانید، مطالب سایت شما توسط گوگل خوانده نمی شود، بلکه این مطالب ابتدا crawl شده و سپس در موتورهای جستجو index می شوند.
اما برای افزایش کیفیت ایندکس مطالب و قرار گرفتن در دسته بندی مناسب، برای نمایش در نتایج جستجو، باید در مطالب خود به سایت های معتبر مرتبط لینک بدهید تا گوگل بتواند متوجه دسته بندی و موضوع مطالب شما شود.
 

5- لینک سازی داخلی
سئو داخلی سایت

لینک سازی داخلی بین مطالب وبسایت، یکی دیگر از مواردی است که می تواند روی سئوی وبسایت شما، تاثیر خوبی بگذارد.
یکی از فواید لینک سازی داخلی، این است که می توانید قدرت سئو صفحات وبسایت را در سراسر وبسایت خود پخش کنید.
علاوه بر این، لینک سازی داخلی تا حدودی می تواند به کاهش نرخ خروج نیز کمک کند.
 

6-قراردادن alt برای تصاویر
سئو داخلی سایت

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنید، پس از بارگذاری تصاویر می توانید گزینه هایی را که مربوط به همان تصویر هستند در سمت چپ مشاهده کنید.
Alt تصاویر همان متن جایگزین در قسمت کتابخانه است که می تواند به خزنده های گوگل نشان بدهد، تصویری که شما استفاده کرده اید در مورد چه موضوعی است.
در قسمت alt تصاویر بهتر است از کلمه ی کلیدی اصلی یا کلمات مرتبط با آن استفاده کنید.
 
در این مطلب باهم 6 نکته ی مهم سئو داخلی سایت یا سئو onpage را بررسی کردیم، شاید فکر کنید این نکات بسیار ساده و بدیهی هستند، اما رعایت این نکات کوچک و ساده می تواند تاثیر بسیار زیادی روی سئو وبسایت شما داشته باشید، پس این نکات را جدی بگیرید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.