پیدا کردن مسیر php.ini در انواع سرور ها و لوکال هاست

پیدا کردن مسیر php.ini در انواع سرور ها و لوکال هاست

در این مقاله قصد داریم نحوه پیدا کردن مسیر php.ini را به شما کاربران عزیز آموزش بدهیم ، همانطور که اطلاع دارید برای تغییر در تنظیمات php لازم است فایل php.ini را ویرایش کنیم ، مسیر این فایل با توجه به هاست شما و نسخه php نصب شده در هر سروری ممکن است متفاوت باشد ، بنابراین ما روش هایی به شما آموزش خواهیم داد تا به راحتی بتوانید مسیر فایل php.ini را در انواع سرور های ویندوزی ، لینوکسی و حتی لوکال هاست نرم افزار هایی مانند wamp و xampp پیدا کنید.

پیدا کردن مسیر php.ini توسط phpinfo در سیستم عامل ویندوز و لینوکس و لوکال هاست :

بهترین روش پیدا کردن مسیر فایل php.ini استفاده از فایل phpinfo می باشد ، در سرور ممکن است چندین فایل php.ini وجود داشته باشد که ویرایش آنها تاثیری در نسخه اجرا شده پی اچ پی هاست شما نداشته باشند ، اما phpinfo دقیقا مسیر لود شده این فایل را نمایش می دهد ، این روش حتی برای لوکال هاست ( نرم افزار های wamp و xampp ) نیز کاربرد دارد .

اگر شما از کنترل پنل های سی پنل و دایرکت ادمین استفاده می کنید ، پس از ورود به پنل خود ، روی گزینه File Manager کلیک کنید و پوشه public_html را باز کنید و فایل را آپلود نمایید.

سپس پس از آدرس سایت خود phpinfo.php را اضافه کنید :

روش دوم : پیدا کردن مسر فایل php.ini از طریق SSH :

اگر شما از سرور های لینوکسی استفاده می کنید می توانید به وسیله نرم افزار putty به ssh سرور خود متصل شوید و برای پیدا کردن مسیر php.ini دستور زیر را وارد کنید :

php --ini

مانند تصویر زیر مسیر فایل php.ini به شما نمایش داده می شود :

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.