نکات اساسی برای انتخاب نام دامنه فوق العاده!

نکات اساسی برای انتخاب نام دامنه فوق العاده!

برای خرید خانه به چه مقدار تحقیق و فکر نیاز دارید؟ چه پارامترهایی را مورد بررسی قرار می دهید؟ انتخاب نام دامنه فوق العاده هم به عواملی وابسته است که مهمترین آن ها را در ادامه برایتان آورده ایم. رسام هاست همیشه همراه شماست!

شما باید تصمیم خود را بگیرید و به آسانی از کنار آن عبور نکنید، زیرا نام دامنه اولین پل ارتباطی شما با کاربرانتان خواهد بود. حداقل باید نامی انتخاب کنیم که بعد از تایپ آن نگوییم، اه ه ه ه… چه پیچیده بود؟!

پس از آن به سادگی عبور نکنید، نام دامنه تصمیمی است که نیاز به زمان، تلاش و کمی خلاقیت دارد. درست مثل نام یک شرکت، انتخاب نام دامنه سایت هم نیاز به توجه زیادی دارد. در واقع نام دامنه سایت، بیانگر هویت و حوزه فعالیت کاری شماست. پس دست به کار شوید و به انتخاب نام دامنه بیاد ماندنی برای ترویج ایده هایتان بپردازید.

اگر هنوز در اول راه هستید، سون هاست به شما خواهد گفت که چه نکاتی را برای انتخاب صحیح نام دامنه رعایت کنید. میلیون ها نام دامنه در سراسر وب وجود دارد و انتخاب نام دامنه مناسب را تا حدودی برایمان مشک نموده است، اما نا امید نباشید، زیرا هنوز بسیاری از دامنه های فوق العاده در دسترس می باشند. وظیفه سنگینی روی دوش شماست، باید تمام جوانب را در نظر بگیرید؛ نام دامنه باید کوتاه، منحصربفرد، مرتبط، شامل کلمات کلیدی و در اوج سادگی باشد.

میبینم که سردرد گرفتین:)

نام دامنه چیست؟

پیشتر در مطلب نحوه ثبت دامنه توضیحات کاملی به شما داده شده بود، اما حالا باید بررسی بیشتری جهت انتخاب نام دامنه فوق العاده صورت دهیم. شما باید کارها را به سرعت جلو ببرید، نباید وقت ها را برای ثبت دامنه از دست بدهید.

نام دامنه یک آدرس قابل خواندن در اینترنت است و کاربران از این طریق به شما دسترسی پیدا خواهند کرد. به عنوان مثال، اگر تهران پونک بلوار کمال شرقی خیابان فتح کوچه آزاده آدرس دفتر شما باشد، چیزی شبیه www.yournamesite.com آدرس سایت شماست. در حقیقت این آدرسی است که کاربران در سراسر وب به آن دسترسی خواهند داشت و برای دیدارتان به آن سر می زنند.

امروزه تمام افراد برای خرید محصول، تحقیق یا مقایسه ابتدا آن را به صورت آنلاین مورد جستجو قرار می دهند. لازم است نام دامنه ای را انتخاب کنید که به اعتبار شما بیافزاید و ترافیک موتورهای جستجو را برای وب سایت شما افزایش دهد.

چه چیزهایی برای انتخاب نام دامنه فوق العاده نیاز دارم؟

روزانه میلیون ها دامنه در دنیای وب ثبت می گردد، مدیران وب برای انتخای نام دامنه هایی که هنوز آزاد هستند، نیاز به خلاقیت بیشتری دارند و باید به گونه ای دست به انتخاب بزند که برای موتورهای جستجو دل پذیر باشد. سعی کنید نکات زیر را رعایت کنید:

۱- تا حد امکان کوتاه، ساده و به یادماندنی باشد:

اخیرا موسسه Gaebler  اسنادی را منتشر نمود که در آن به بررسی ۵۰ سایت محبوب دنیا پرداخته بود، جالب اینکه این سایت ها به طور متوسط از ۶ کاراکتر برای انتخاب نام دامنه خود استفاده کرده بودند. مطمئن شوید که کاراکترهای انتخابی شما به آسانی تایپ و تلفظ می شوند، بنابراین بازدیدکنندگان همیشه شما را به یاد می آورند.

از کلمات آسانتری استفاده کنید مثلا “۸” را به جای “hasht” یا از حرف “u” به جای “you”. قبل از ثبت دامنه به بررسی عمیق تر آن بپردازید، مثلا از دوستان خود بخواهید که آن را تلفظ کنند و نظراتشان را بشنوید، شاید از انتخاب آن پشیمان شدید.

۲- انتخاب نام دامنه منحصربفرد:

شما نمی خواهید صرفا به خاطر نام دامنه سایتتان با وب سایت دیگری اشتباه گرفته شوید، خصوصا اگر آن سایت مشابه سابقه خوبی نداشته باشد تا حد زیادی می تواند دردسر ساز باشد. پس برای به ثمر نشاندن  ایده هایتان نامی یکتا برای وب سایت انتخاب کنید.  پس از ابزار جستجوی سایت سون هاست برای انتخاب نام دامنه یکتا استفاده نمایید.

۳- دامنه سطح بالا انتخاب کنید:

اگر می خواهید در دنیای وب فعالیت طولانی مدتی داشته باشید و ترافیک زیادی را به سمت سایت خود هدایت کنید، پیشنهاد ما استفاده از دامنه .com است، چرا؟ چون محبوب ترین دامنه در سراسر جهان است و مقبولیت و عامه پسندی زیادی دارد. به طور مثال دامنه yoga.com برایمان بسیار شناخته تر از دامنه yoga.guru می باشد.

اگرچه که شما در ثبت دامنه com نیاز به خلاقیت بالایی دارید، زیرا مدت زمان زیادی در صدر دامنه ها قرار دارد و نام های زیادی از آن ثبت شده است. بنابراین خلاقیت به خرج دهید و نام دامنه کوتاه و زیبایی برای کسب و کارتان پیدا کنید.

البته اگر می خواهید در کشور یا گروه خاصی رده بالاتری داشته باشید، دامنه های ملی آن کشور گزینه های خوبی هستند. مثلا .sg برای سنگاپور، .uk برای انگلستان و .pasta برای شرکت های کادویی.

۴- از کلمات کلیدی هدف در انتخاب نام دامنه استفاده کنید.

از کلمات کلیدی در توصیف نام دامنه خود استفاده کنید. به عنوان مثال اگر کلمه هدف شما ادبیات است، می توانید با کم و زیاد کردن کلمات و ترکیب کاراکترها نام مناسبی ایجاد نمایی؛. به طور مثال می توان نام adabsara.com را برگزید. این کار رتبه شما را با توجه به کلمه کلیدی در موتورهای جستجوگر بهبود می بخشد و ترافیک بیشتری برای سایتتان ایجاد می کند.

شما می توانید لیستی از کلیدواژه های پربازدید را انتخاب کنید و برای استفاده در نام دامنه از آن ها ایده بگیرید. همچنین پیشوند یا پسوند های مناسب  به نام دامنه خود اضافه کنید. کاراکترها را در جای مناسب قرار دهید و نام محبوبی برای خود بسازید، اینطور به اعتبار کسب و کار شما اضافه خواهد شد.

۵- به سرعت نام دامنه خود را ثبت نمایید:

گزافه نگفته ایم که برخی از دامنه ها به سرعت ثبت می گردند، پس اگر نمیخواهید زحماتتان برای انتخاب نام دامنه سایت از بین رود، هرچه زودتر آن را ثبت نمایید. خب کسی چه می داند چند نفر دیگر درست در این لحظه به نام دامنه مورد نظر شما فکر می کنند؟ شاید آن ها زودتر از شما نسبت به ثبت دامنه اقدام کنند.

و اما در پایان…

ابتدا تصوراتتان را برای توسعه ایده هایتان بال و پر بدهید و نام تجاری خود را در ثبت دامنه درنظر بگیرید. نام دامنه خوب اولین گام شما برای ایجاد یک کسب و کار طولانی مدت است.

انتخاب یک نام دامنه که به اندازه کافی کاربرپسند نیست، نه تنها به حضور طولانی مدت شما در دنیای وب کمکی نمی کند، بلکه هزینه ای اضافه برای شما خواهد بود. سعی کنید نکات ذکر شده در این پست را قبل از ثبت دامنه دنبال کنید.

هنگامی که تصمیمتان را گرفتید از طریق گفتگوی آنلاین کارشناسان ما در پاسخگویی حاضرند و حتی در انتخاب نام دامنه به شما کمک خواهند کرد. همچنین می توانید در مورد هاست های موجود در رسام هاست برای بهترین انتخاب مشورت کنید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.