رفع خطا Make fewer HTTP requests سایت Gtmetrix وردپرس در 5 دقیقه

رفع خطا Make fewer HTTP requests سایت Gtmetrix وردپرس در 5 دقیقه

اگر شما در حال مطالعه این مقاله می باشید ، احتمالا شما وب سایت خود را در سایت Gtmetrix بررسی کرده اید و با خطا Make fewer HTTP requests مواجه شده اید ، در واقع بسیار سخت است ، چنانچه شما رتبه قرمز یا زرد خطا Make fewer HTTP requests را دریافت می کنید ، سایت شما تعداد ریکوست های زیادی برای دسترسی به عکس ها ، css ها ، جاوا اسکریپت ها و … ایجاد می کند ، در این مقاله ما شما را راهنمایی خواهیم کرد تا چگونه تعداد درخواست های http را کم کنید.
 

آموزش رفع خطا Make fewer HTTP requests در وردپرس :

مشکل تعداد زیاد درخواست http مربوط به فایل های وب سایت شما می شود و هیچ ارتباطی به سرویس هاست شما ندارد ، در ادامه روش های کاهش درخواست های http را توضیح می دهیم :

1- ترکیب کردن فایل های CSS :

یکی از روش های کاهش تعداد درخواست http استفاده از افزونه های Combine سی اس اس در وردپرس می باشد ، در واقع ممکن است قالب ها و افزونه های وردپرس شما چندین فایل css ایجاد کرده باشند ، ترکیب این css ها با هم در یک فایل css می تواند سرعت سایت شما را بسیار بیشتر کند ، چرا که اتصال کانکشن های زیاد می تواند سایت شما را کند کند. اگر شما خود قادر به ترکیب این فایل ها نمی باشید ، پیشنهاد می کنیم از افزونه autoptimize و یا jch-optimize استفاده نمایید. افزونه autoptimize بسیار محبوب تر است. در مقاله های بعدی آموزش تنظیمات این افزونه را نیز ارسال خواهیم کرد.

2-ترکیب کردن فایل های Javascripts :

پوسته ها ، افزونه ها و هسته وردپرس سایت شما ممکن است فایل های جاوا اسکریپت های زیادی تولید کرده باشند ، هر چه تعداد این فایل ها زیاد باشد سایت شما کند خواهد شد ، پیشنهاد می کنیم با combine کردن جاوا اسکریپت وردپرس خود سرعت سایت خود را بیشتر کنید ، برای انجام این کار می توانید از یکی از افزونه های autoptimize و یا jch-optimize و یا bwp-minify استفاده نمایید.

3- به حداقل رساندن استفاده از طراحی ها و تصاویر در محتوا وب سایت :

سعی کنید در تمام صفحات سایت خود کمتر از تصاویر استفاده نمایید ، تعداد زیاد تصاویر می توانند سایت شما را بسیار کند کنند ، برای مثال اگر شما یک سایت فروشگاهی دارید به جای نمایش 200 محصول هم زمان سعی کنید آنها را صفحه بندی کنید و برای مثال آنها را 20 تا 20 تا نمایش دهید. هر چه تعداد عکس در صفحه شما کمتر باشد می تواند به کاهش درخواست های http کمک کند و در نتیجه سرعت سایت شما بیشتر خواهد شد.

4- تولید تصاویر css sprites :

اگر قالب سایت شما یا منو ها تصاویر زیادی دارند ، شما می توانید از تکنیک css sprites استفاده کنید ، در واقع با استفاده از این تکنیک شما می توانید تمام تصاویر را در یک عکس ترکیب کنید و با استفاده از مختصات X و Y قسمت های مختلف عکس را در قالب سایت وردپرسی خود نمایش دهید ، به این ترتیب ممکن است 20 درخواست عکس به 1 عدد کاهش یابد و از آنجایی که مرورگر تنها برای یک عکس درخواست ارسال می کند ، سرعت سایت بسیار بیشتر خواهد شد. هرچند تولید css sprites تا حدودی نیاز به دانش فنی خاص خود را دارد ، اما شما می توانید از ابزار CSS Sprites Generator به راحتی عکس های خود را اسپرایت کنید و عکس ترکیب شده و مختصات css را دریافت نمایید ، همچنین در صورتی که از سیستم وردپرس استفاده می نمایید ، می توانید افزونه JCH Optimize را تست نمایید.

5- تبدیل تصاویر به کد های Base64 :

یکی دیگر از روش های رفع خطا Make fewer HTTP requests ، تبدیل کردن تصاویر به کد های base64 می باشد ، شما می توانید تصاویری مانند لوگو خود را به یک رشته base64 تبدیل کنید ، این روش بیشتر برای عکس های با سایز کوچک توصیه می شود ، شما می توانید توسط ابزار  Base64 File Encoder تصاویر خود را به base64 تبدیل کنید و رشته کد آن را دریافت کنید.

6-به حداقل رساندن استفاده از افزونه ها :

هرچه کمتر از افزونه های وردپرس استفاده کنید ، تعداد فایل هایی که در سایت شما باید بارگذاری شود شود کمتر می شود ، پیشنهاد می کنیم تا افزونه هایی که نیاز مهمی به آنها ندارید غیر فعال و سپس حذف کنید.

7-محدود کردن میزان دکمه های اجتماعی :

استفاده از دکمه های اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی ( مانند توییتر، فیس بوک، و غیره ) بسیار عالی است ، اما تعداد زیاد این دکمه ها می تواند درخواست های http تصاویر ، فایل های css و جاوا اسکریپت شما را افزایش بدهد ، بنابراین پیشنهاد می کنیم تا جایی که ممکن است این دکمه ها را کم کنید و یا تصاویر آنها را همانطور که در بالا توضیح دادیم به base64 تبدیل کنید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.