اضافه یا حذف نمودن دامنه با addon domains در سی پنل

اضافه یا حذف نمودن دامنه با addon domains در سی پنل

امروز با یکی دیگر از آموزش های کابردی هاست سی پنل Cpanel در خدمت شما همراهان همیشگی رسام هاست هستیم. مسئله ای که اغلب کاربران بعد از خرید هاست سی پنل به آن اشاره دارند، نحوه اضافه نمودن دامنه جدید به هاست است. اگر شما هم چند دامنه برای کسب و کار خود ثبت کرده اید با آموزش نحوه اضافه نمودن دامنه جدید یا ادان دامین همراه ما باشید.

ادان دامین ها در حقیقت دامنه های اضافی هستند که به صورت پوشه در هاست سی پنل ذخیره می شوند و سی پنل آن ها را به عنوان زیر مجموعه دامنه شما در نظر می گیرد. اگر شما دامنه اضافی دارید می توانید با بهره گیری از این امکان آن را به هاست سی پنل خود اضافه نمایید.

به عنوان مثال اگر برای سایت خود بخش بلاگ در نظر گرفته اید و دامنه مربوط به آن را از قبل خریداری نموده اید، می توانید با ادان دامین آن را به هاست سی پنل متصل کنید و هزینه اضافی بابت خرید هاست جدید صرف نکنید. ما از پول بدمون نمیاد اما سون هاست به فکرتونه:)

البته در صورتی که برای سایت خود دامنه های مختلفی خریداری کرده اید، با استفاده از ادان دامین قادر به اتصال آن به هاست هستید. پس هنگام خرید هاست سی پنل حتما به تعداد ادان دامین های آن توجه نمایید، شما با کلیک بر روی اینجا می توانید از تعرفه خدمات سون هاست آگاه شوید. همینجور الکیم نیست خیلی از شرکت های هاستینگ همچین خدماتی رو ارائه نمیدن متاسفانه!

اما قبل از شروع دامنه نکات مهمی وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید؛

در مرحله اول دامنه ای که قصد اضافه کردن آن به هاست دارید، ثبت شده و فعال باشد. توجه فرمایید که در صورت فعال نبودن دامنه امکان اضافه نمودن آن به هاست امکان پذیر نمی باشد. برای دامنه های ملی مانند ir. معمولا  ۲۴ ساعت طول می کشد تا دامنه به صورت کامل فعال شود.

در مرحله دوم باید مقدار dns های هاست خریداری شده را روی دامنه تنظیم یا در اصطلاح ست کنید. بعد از تنظیم مقدار dns  قادر به اضافه نمودن دامنه جدید به هاست سی پنل خواهید بود.

اما نکته پایانی که تقریبا در ۹۹ درصد موارد از آن غافل می شوید این است که بعد از تنظیم dns های جدید باید حداقل ۶ ساعت از آن گذشته باشد تا ادان دامین شما تایید شود. پس کمی صبر داشته باشید و بعد از رعایت نکات بالا با آموزش اضافه و حذف کردن دامنه جدید در هاست سی پنل همراهمان باشید.

برای استفاده از این ویژگی باید در محیط کاربری خود عبارت Addon Domains را پیدا کنید و آن را انتخاب نمایید.

برای اضافه نمودن دامنه گام های زیر را به ترتیب پیش ببرید؛

گام اول – دامنه جدید را در کادر New Domain Name وارد نمایید. با انجام این مورد سی پنل به صورت خودکار کادر های Subdomain و Document Root را مقدار دهی می کند، توصیه ما این است که مقادیر پیشفرض را تغییر ندهید. البته بر طبق نیاز و در صورت داشتن دانش کافی قادر به تغییر آن می باشید:

گام دوم – شما با تیک زدن گزینه “Create an FTP account associated with this Addon Domain” می توانید حساب کاربری FTP مرتبط با دامنه اضافه شده ایجاد نمایید. همانطور که در شکل زیر مشاهده می نمایید کادرهای بیشتری به صفحه اضافه شد:

گام سوم – شما در قسمت FTP Username می توانید نام انتخابی FTP مورد نظر خود را وارد نمایید و برای آن پسورد قوی انتخاب کنید و سپس روی Add Domain کلیک کنید:

گام چهارم – تبریک! شما با موفقیت توانستید دامنه جدیدی به هاست خود اضافه نمایید. تا اینجا با اضافه کردن همراه ما بودید، چند دقیقه دیگر به خواندن مطلب ادامه دهید تا نحوه حذف را توضیح بدهیم.

نحوه حذف دامنه جدید با استفاده از ابزار Addon Domains

برای حذف دامنه مطابق آنچه در بالا گفته شد، وارد قسمت Addon Domains شوید در این قسمت دامنه هایی که قبلا به هاست سی پنل خود اضافه کرده بودید را مشاهده خواهید کرد. برای حذف هر کدام از دامنه ها باید از قسمت Actions روی Remove  کلیک کنید. به همین سادگی!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.